dag 59; ma 28 juni; naar Haifa
Door: henkfietstnaarjeruzalem
Blijf op de hoogte en volg Henk
28 Juni 2010 | Israel, Haifa
Vandaag met het cruiseschip "Salamis Filoxenia" vanuit Limassol vertrokken naar Haifa in Israel.
De intercity taxi tussen Nicosia en Limassol stond stipt om 2 uur voor de deur. Ik was de 8e passagier en daarmee zat het busje vol. Op volle snelheid ging het daarna naar Limassol, ruim een uur rijden. Alle overige passagiers werden ergens in de stad op de precieze bestemming gedropt. Ik heb een groot deel van Limassol gezien want ik was de laatste die uitstapte bij de passagiersterminal in de haven.
De incheckprocedures voor Israel waren redelijk streng. Bij de paspoortcontrole werd van iedereen een foto gemaakt die bij verdere controles steeds weer op het pc-scherm te zien was.
Mijn hut nr 5118 lag aan de buitenkant, had een goede douche en een flatscreen-tv die ook op zee werkte. Het was een 2-persoonshut, met het 2e bed boven het eerste tegen de wand geklapt, waar ik het rijk alleen had want een 2e passagier heb ik niet gezien.
De boot stroomde vol met vakantiegangers, vooral uit Oost-Europa, veel Russen, Oekrainers en Polen. Verder nog wat Engelsen, Ieren en Scandinaviers. Ik denk dat ik de enige Hollander was.
Om 5 uur begon de voetbalwedstrijd Nederland-Slowakije die ik op een groot tv-scherm in de Captain's Bar heb gezien. De tv werd op mijn verzoek op het juiste kanaal gezet. De belangstelling was minimaal. De score uitermate beredigend: 2-1, dus Nederland is een ronde verder.
Om zes uur voer het schip de haven uit. Om 7 uur begon het diner van 5 gangen, keurig aan tafel geserveerd. Bij mij aan tafel zat een Oekraiens echtpaar, dat 1 woord hollands sprak nl "Keukenhof" want door waren zij dit voorjaar geweest.
Om acht uur ging de excursiedesk open waar ik tot mijn genoegen te horen kreeg dat de excursie naar Jeruzalem wel in het ticket was inbegrepen. Van de offioiele prijs van totaal eur 420 heb ik uiteindelijk eur 324 betaald, dus een aardige korting. Heeft Eleni goed voor gezorgd.
Om half tien de wedstrijd Brazilie-Chili in mijn hut bekeken, maar halverwege in slaap gevallen.
Morgen dus naar Jeruzalem en de Klaagmuur, het einddoel van mijn pelgrimstocht. Het wordt een weerzien want 20 jaar geleden zijn Reina en ik hier met een groepsreis geweest.
De intercity taxi tussen Nicosia en Limassol stond stipt om 2 uur voor de deur. Ik was de 8e passagier en daarmee zat het busje vol. Op volle snelheid ging het daarna naar Limassol, ruim een uur rijden. Alle overige passagiers werden ergens in de stad op de precieze bestemming gedropt. Ik heb een groot deel van Limassol gezien want ik was de laatste die uitstapte bij de passagiersterminal in de haven.
De incheckprocedures voor Israel waren redelijk streng. Bij de paspoortcontrole werd van iedereen een foto gemaakt die bij verdere controles steeds weer op het pc-scherm te zien was.
Mijn hut nr 5118 lag aan de buitenkant, had een goede douche en een flatscreen-tv die ook op zee werkte. Het was een 2-persoonshut, met het 2e bed boven het eerste tegen de wand geklapt, waar ik het rijk alleen had want een 2e passagier heb ik niet gezien.
De boot stroomde vol met vakantiegangers, vooral uit Oost-Europa, veel Russen, Oekrainers en Polen. Verder nog wat Engelsen, Ieren en Scandinaviers. Ik denk dat ik de enige Hollander was.
Om 5 uur begon de voetbalwedstrijd Nederland-Slowakije die ik op een groot tv-scherm in de Captain's Bar heb gezien. De tv werd op mijn verzoek op het juiste kanaal gezet. De belangstelling was minimaal. De score uitermate beredigend: 2-1, dus Nederland is een ronde verder.
Om zes uur voer het schip de haven uit. Om 7 uur begon het diner van 5 gangen, keurig aan tafel geserveerd. Bij mij aan tafel zat een Oekraiens echtpaar, dat 1 woord hollands sprak nl "Keukenhof" want door waren zij dit voorjaar geweest.
Om acht uur ging de excursiedesk open waar ik tot mijn genoegen te horen kreeg dat de excursie naar Jeruzalem wel in het ticket was inbegrepen. Van de offioiele prijs van totaal eur 420 heb ik uiteindelijk eur 324 betaald, dus een aardige korting. Heeft Eleni goed voor gezorgd.
Om half tien de wedstrijd Brazilie-Chili in mijn hut bekeken, maar halverwege in slaap gevallen.
Morgen dus naar Jeruzalem en de Klaagmuur, het einddoel van mijn pelgrimstocht. Het wordt een weerzien want 20 jaar geleden zijn Reina en ik hier met een groepsreis geweest.
-
30 Juni 2010 - 10:36
Han-k:
proficiat als je straks in jeruzalem aankomt, een kranige prestatie, froficiat en niet teveel klagen met groet van han
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley